FORUM Stowarzyszenia PEMI

Forum o tematyce e-wszystkiego
Teraz jest 2018-01-16, 12:25

Strefa czasowa: UTC + 1




Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 
Autor Wiadomość
PostNapisane: 2008-03-05, 08:31 
Offline

Dołączył(a): 2007-10-18, 11:54
Posty: 4
Lokalizacja: wlkp
Witam,

mam pytanko, czy urząd po wdrożeniu elektroniczego obiegu dokumentów musi gdzieś rejestrować system? jeśli tak to gdzie.

Drugie pytanie czy system taki powinien też spełniać wymagania interoperacyjności. Jeżeli tak to czy producent oprogramowania powinien okazać sie jakimś certyfikatem dowodzącym inteoperacyjności systemu.

Z góry dziękuję za opdowiedz
pozdrawiam


Góra
 Zobacz profil  
 
 Tytuł:
PostNapisane: 2008-03-19, 08:59 
Offline

Dołączył(a): 2006-03-27, 20:49
Posty: 93
Lokalizacja: Warszawa
Cytuj:
mam pytanko, czy urząd po wdrożeniu elektroniczego obiegu dokumentów musi gdzieś rejestrować system? jeśli tak to gdzie.


Ten temat jest poruszony w innym wątku:
Krajowa Ewidencja Systemów Teleinformatycznych.

Ustawa z dnia 17 lutego 2005 r. o informatyzacji działalności podmiotów realizujących zadania publiczne, Art. 20 pkt. 2 mówi:

Cytuj:
Podmiot publiczny, który używa systemu teleinformatycznego do realizacji zadan publicznych, jest obowiązany zgłosić do krajowej ewidencji dane obejmujące:

1) datę rozpoczęcia realizacji zadan publicznych przy pomocy systemu teleinformatycznego,

2) zadania publiczne, do których realizacji jest używany system teleinformatyczny, ze wskazaniem podstawy prawnej ich realizacji,

3) jednostkę organizacyjną używającą systemu teleinformatycznego,

4) opis techniczny systemu teleinformatycznego,

5) wskazanie, które z podanych w zgłoszeniu danych podlegają ochronie jako informacje niejawne lub inne tajemnice ustawowo chronione, w jakim zakresie i na jakiej podstawie prawnej

- w terminie 30 dni od dnia rozpoczęcia realizacji zadan publicznych przy pomocy systemu teleinformatycznego lub zmiany wyżej określonych danych.


Gdzie?

https://szwpi.mswia.gov.pl/


Ostatnio edytowano 2008-03-19, 09:13 przez tomekr, łącznie edytowano 1 raz

Góra
 Zobacz profil  
 
PostNapisane: 2008-03-19, 09:12 
Offline

Dołączył(a): 2006-03-27, 20:49
Posty: 93
Lokalizacja: Warszawa
kogh napisał(a):
Drugie pytanie czy system taki powinien też spełniać wymagania interoperacyjności. Jeżeli tak to czy producent oprogramowania powinien okazać sie jakimś certyfikatem dowodzącym inteoperacyjności systemu.



Polecam ulotkę Stowarzyszenia PEMI:
Wymagania dla systemów do e-urzędu

Szczególnie proszę zwrócić uwagę na punkty:
3 - Obsługa i przetwarzanie dokumentów elektronicznych w formacie XML
5 - Udostępnianie danych z rejestrów publicznych
7 - Zgłoszenie systemu do rejestru systemów teleinformatycznych
8 - Spełnienie minimalnych wymogów dla systemów teleinformatycznych
9 - Badania zgodności z oprogramowaniem interfejsowym


Nie ma w chwili obecnej żadnych certyfikatów dowodzących, że system spełnia założenia interoperacyjności.

Warto zwrócić uwagę, czy dany system spełnia podstawowe wymangania ustaw i rozporządzen.

Warto zwrócić uwagę, jak producent podchodzi do kwesti dokumentu XML w systemie.


Góra
 Zobacz profil  
 
Wyświetl posty nie starsze niż:  Sortuj wg  
Utwórz nowy wątek Odpowiedz w wątku  [ Posty: 3 ] 

Strefa czasowa: UTC + 1


Kto przegląda forum

Użytkownicy przeglądający ten dział: Brak zidentyfikowanych użytkowników i 1 gość


Nie możesz rozpoczynać nowych wątków
Nie możesz odpowiadać w wątkach
Nie możesz edytować swoich postów
Nie możesz usuwać swoich postów
Nie możesz dodawać załączników

Szukaj:
Skocz do:  
cron
Powered by phpBB® Forum Software © phpBB Group
Przyjazne użytkownikom polskie wsparcie phpBB3 - phpBB3.PL